3 круті прийоми в живописі

3 круті прийоми в живописі

Я вже писала статтю про загальні правила і прийоми в живописі олією, її можна прочитати тут. Але цього разу хочу поділитися дещо іншим. Тож ловіть 3 круті прийоми в живописі.

Перегляньте відео, в якому наші учні використовували ці прийоми і ви точно будете не розчаровані. А під відео я напишу про це докладніше.

Тож для початку скажу, що ці прийомі можна як комбінувати так і використовувати окремо.

 

Перший прийом – це недофарбоване полотно.

Буває, особливо коли картину пише початківець, що по краях полотна залишається багато вільного місця. Тоді сюжет ніби є, але чогось не вистачає. Якщо так сталося, не поспішайте перемальовувати всю картину. Можна або затемнити края картини (як робили колись фотографи), або навпаки повернути біле полотно. Саме це ми бачимо на прикладі картини з бавовною. Доречі, спочатку була тільки гілка з бавовною. Потім художник додав тінь. І все одно картина здавалася не завершеною. А от після виконання першого прийому – картина виглядає набагато краще. Тож недофарбоване полотно зосереджує увагу спостерігача на сюжеті картини.

Другий прийом – це використання підручних матеріалів для створення різних цікавих ефектів.

Що ми тільки не використовуємо з учнями на наших майстер класах – гребінці, нитки, зубні щітки, шпателі, губки, металеві мочалки, ганчірки. Це той список, що спадає відразу на думку. Якщо подумати, то можна цей список складати ще годину. Тож не бійтеся експериментувати! Якщо ви будете використовувати цей прийом, то вашу картину буде цікаво розглядати. Людина завжди шукає відповіді на питання. Тож якщо ви будете використовувати не тільки стандартні матеріали – ви почнете створювати загадки, які захочеться розгадати.

Третій прийом – це комбінування пастозних мазків мастихіном і розмитого фону.

Взагалі прикольно щось комбінувати в картинах. Це виглядає ненудно, цікаво, неодноманітно.

Четвертий прийом – бонус для тих, хто дочитав про круті прийоми в живописі аж до сюди))

Світло з під тіньової. Це працює завжди! Роботи, в яких використовується цей прийом – виглядають професійно і дорого. Вони чіпляють. Вони мають атмосферу. Ось декілька прикладів робот наших учнів))

 

Цей прийом, доречі часто використовують професійні фотографи.

Будь ласка використовуйте ці знання на практиці. Малюйте вдома, на пленері, в літаку і поїзді. Так ви будете бачити більше, підмітати те, чого ще не бачили. Відтінки неба, форми гілок – красу навколо себе. А я звичайно буду рада бачити поповнення серед студентів моєї студії.

Якщо Вам сподобалася стаття – заходьте до мене в інстаграм або в фб та підписуйтесь) Там багато цікавого)